KOLEKCIA

WOODline je kolekcia drevených parapetov, čerpajúca inšpiráciu z atmosféry klasických interiérov, prinášajúca kombináciu elegancie a hrejivého vzhľadu dreva do súčasných, moderných štýlov.

WOODline

autentický vzhľad masívneho dreva.

Drevené parapety sú vyrobené z dubovej škárovky, vďaka čomu si zachovávajú autentický vzhľad masívneho dreva podtrhnutý tvrdosťou, odolnosťou a dokonalou úpravou až 4-krát lakovaného povrchu s dôrazom na detail, ktorý umožňuje tešiť sa z nich po celé generácie.

Široká farebná škála kolekcie ponúka veľa možnosti kombinácií a jej prírodný vzhľad súznie so súčasným trendom betónových, kamenných a mramorových povrchov.

dostupné farebné varianty.

  • 01. LIMED OAK

  • 02. NATURAL OAK

  • 03. LIGHT OAK

  • 01. LIMED OAK

  • 02. NATURAL OAK

  • 03. LIGHT OAK

  • 04. CHESNUT OAK

  • 05. DARK OAK

  • 04. CHESNUT OAK

  • 05. DARK OAK

technické detaily.

Starostlivosť

Interiérové parapety kolekcie WOODline sú vyrobené z dubovej škárovky, vďaka čomu si zachovávajú autentický vzhľad masívneho dreva s preň typickými znakmi - malé hrče, praskliny a uzly. Vrchná strana parapetu bez bele, spodná strana s povolenými zábehmi bele. Parapety sa vyznačujú vysokou tvrdosťou a vynikajúcou odolnosťou vďaka dokonalej úprave 4-krát lakovaného povrchu vysokohodnotným 2-zložkovým PUR-Antiscratch lakom, určeným do interiéru - pre priemyselné a remeselné použitie, na báze akrylátových živíc a bez aromatických rozpúšťadiel.

Starostlivosť o drevené parapety je vcelku jednoduchá: na bežné čistenie postačuje utierka z mikrovlákna. Z času na čas (v závislosti od stavu parapetu) je možné použiť neutrálne čistiace prostriedky špeciálne určené na drevené povrchy (pri aplikácii postupovať podľa pokynov výrobcu). Je dobré myslieť na to, že odstránenie akéhokoľvek typu znečistenia je jednoduchšie, ak sa odstráni čo najskôr.

UPOZORNENIE: Pri starostlivosti o drevené parapety sa dôrazne odporúča NEPOUŽÍVAŤ čistiace prostriedky s obsahom abrazív, voskov, mastných mydiel a rozpúšťadiel, ktoré môžu drevený parapet nezvratne poškodiť.

Inštalácia

VŠEOBECNÉ ZÁSADY PRED MONTÁŽOU
Interiérové parapety WOODline inštalujeme do miestnosti s bežnou teplotou (18 - 25ºC) a priemernou vlhkosťou (50% ± 5%). Podklad musí byť rovný, suchý, zbavený prachu a nečistôt. Skontrolujeme parapet, či nemá mechanické poškodenie spôsobené prepravou, alebo nesprávnym skladovaním. Odporúčaná výška priestoru medzi drážkou okenného rámu a podkladom pre parapet by nemala byť pred lepením väčšia ako 25mm.

MONTÁŽ
Pred montážou osádzame parapet na skúšku takpovediac “nasucho". Pre presnejšie osadenie vypodložíme podklad zo spodnej strany drevenými, alebo plastovými podložkami a zavážime vodováhou. na lepenie vždy používame nízkoexpanznú montážnu penu - podklad nevlhčíme! Nanesieme dostatočnú vrstvu montážnej peny v pravidelných dĺžkach pozdĺž rámu okna tak, aby bola pokrytá čo najväčšia plocha lepeného parapetu (>95% plochy parapetu). Pripravený parapet zasunieme do drážky pod rámom okna a pritlačíme na podklad, resp. na montážne podložky. Medzi okenným rámom a parapetom vytvoríme 1-2mm dilatáciu. Následne vodováhou prekontrolujeme sklon a zafixujeme na dobu cca 30min. Parapet chránime pred priamym slnečným žiarením tak, aby bola zabezpečená stála teplota počas doby zretia stavebných montážnych lepidiel. Počas tejto doby nepoužívať klimatizáciu.

DOKONČENIE MONTÁŽE
Na utesnenie škáry medzi oknom a parapetom odporúčame použiť sanitárny silikón vo farbe parapetu pomocou montážnej pištole a vyhladzovacej stierky. Následne dokončíme vysprávky pod parapetom. Na záver, po vytvrdnutí silikónu, nanesieme rovnakým postupom akrylový tmel na škáru medzi parapetom a murivom.

Obr.: Prierez parapetu kolekcie WOODline.
PORTFOLIO

obchodní partneri.

Firmy, kde je možné vidieť/objednať naše parapety.

Kontaktný formulár

architekti/dizajnéri.

firmy.

Jedinečný spôsob bývania,
ktorý budete milovať roky.

© 2022- ATELIER100
✿ For the moments & details ✿

+421903965525
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

kolekcie parapiet


© 2022- ATELIER100
✿ For the moments & details ✿