KOLEKCIA
simplicityline EDGEstudio Košice

SIMPLICITYline predstavuje nadčasovú kolekciu interiérových parapetov - charakterizovanú neutrálnou paletou farieb s betónovo-živicovým efektom, ktorá v sebe snúbi krásu betónovej textúry na matnom povrchu s jemne lesklým vzhľadom, typickým pre živicu.

SIMPLICITYline

každá doska
je jedinečná.

Mix prírodných surovín v rôznych farbách prekonáva typické opakovanie umelých produktov. Každá doska je jedinečná z hľadiska zrnitosti a farebnej kombinácie, bez typických excesov mnohých prírodných kameňov.

Porcelánová kamenina ako prírodný produkt je svojou povahou nehostinným prostredím pre rast a šírenie baktérií, plesní, húb a rôznych alergénov.

Povrch neobsahuje škodlivé látky, ako sú: radón (Rn), prchavé organické látky (VOC), formaldehyd (CH2O), olovo (Pb), ZrSiO4 a butyl benzyl ftalát (BBP), ktoré sa môžu vyskytovať v keramických výrobkoch nižšej kvality, alebo vyrobených z alternatívnych materiálov.

dostupné farebné varianty.

  • 01. CALM

  • 02. DELIGHT

  • 03. VERVE

  • 01. CALM

  • 02. DELIGHT

  • 03. VERVE

technické detaily.

Zameranie

PRE ZAPUSTENÝ PARAPET V OMIETKE je potrebné počítať so zapustením minimálne 15 mm na každej strane.
PRÍKLAD: 1600 mm + 30 (15+15) mm = 1630 mm (toto je dĺžka parapetu pre zapustenie parapetu do omietky).

PRE HOTOVÉ OMIETKY (špalety), kde sa parapet zapúšťať nebude, meria sa predná aj zadná strana, pretože sa špaleta môže od okna rozchádzať. Ďalej odpočítame od celkového čistého rozmeru nameranej dĺžky 3 mm, čo je potrebné pre celkovú dilatáciu.
PRÍKLAD: 1600 mm – 3 mm = 1597 mm (toto je dĺžka parapetu, ktorá sa bude dávať medzi hotové omietky).

Odporúčaná výška lôžka pre montáž vnútorných parapetov od podkladu po hornú drážku podkladového profilu na parapet je 14 - 16 mm. Zmerajte si vyloženie (hĺbku) vnútornej špalety. Merajte pravú aj ľavú stranu, pretože murivo nemusí byť po celej dĺžke rovnako široké.

Je potrebné počítať s tým, že parapet bude zapustený cca 10 mm pod profil okna. K hĺbke parapetu odporúčame pripočítať max. 35 mm na presah parapetu cez okraj steny tak, aby hrubšia časť “nosu” parapetu (ktorá má 40mm) ostávala čiastočne za špaletou steny min. 5 mm a tým podopretá obvodovým múrom.
PRÍKLAD: 150 mm + 10 mm + 35 mm = 195 mm (toto je hĺbka parapetu).

Starostlivosť

Kolekcia SIMPLICITYline sa pýši povrchovou úpravou, tzv. SPAZZOLATO, vďaka ktorej parapet získava textúrovaný, no zároveň hladký a štruktúrovanejší vzhľad.

Kolekcia URBANline je výnimočná exkluzívnou povrchovou úpravou PROTECT® pri ktorej sa antibakteriálna vlastnosť produktu dosahuje špeciálnou receptúru a zložkami (medzi ne patrí aj striebro, známe svojimi antibakteriálnymi vlastnosťami), z ktorých je produkt vyrobený. Antimikrobiálna zložka je integrovaná výrobou, vďaka tomu sa stáva celoživotnou vlastnosťou materiálu a nie je potrebné ju obnovovať. Výrobky s antibakteriálnymi vlastnosťami sa NEIMPREGNUJÚ!

STAROSTLIVOSŤ O PARAPETY z porcelánovej kameniny je vcelku jednoduchá.

Na bežné čistenie postačuje teplá voda a utierka z mikrovlákna. Z času na čas (v závislosti od stavu parapetu), je možné použiť neutrálne čistiace prostriedky zriedené teplou vodou a následne opláchnuť čistou vodou a utrieť do sucha.
V prípade odolných škvŕn odporúčame použiť špeciálne čistiace prostriedky, ktoré sú priamo určené na porcelánovú kameninu. Je dobré myslieť na to, že odstránenie akéhokoľvek typu škvŕn je jednoduchšie, ak sa odstráni čo najskôr.

UPOZORNENIE: Pri starostlivosti o parapety sa dôrazne neodporúča používanie voskov, mastných mydiel, impregnačných prípravkov, či kyselinu fluorovodíkovú (HF) a jej deriváty, ktoré môžu porcelánovú kameninu poškodiť. Rovnako dôrazne sa neodporúča stúpať, alebo nadmerne zaťažovať parapet z dôvodu jeho nezvratného poškodenia!

Inštalácia

VŠEOBECNÉ ZÁSADY PRED MONTÁŽOU
Interiérové parapety inštalujeme do miestnosti s bežnou teplotou (18 - 25ºC) a priemernou vlhkosťou (50% ± 5%). Podklad musí byť rovný, suchý, zbavený prachu a nečistôt. Skontrolujeme parapet, či nemá mechanické poškodenie spôsobené prepravou, alebo nesprávnym skladovaním. Odporúčaná výška priestoru medzi drážkou okenného rámu a podkladom pre parapet by nemala byť pred lepením väčšia ako 16mm.

MONTÁŽ
Pred montážou osádzame parapet na skúšku takpovediac “nasucho". Z vrchnej strany parapetu strhneme ochrannú fóliu z časti, ktorú zasúvame pod okenný rám. Podklad ošetríme penetračným náterom. Na lepenie použijeme flexibilné lepidlo na obklad triedy C2TE S1, alebo C2TE S2 a následne postupujeme podľa inštrukcií daného výrobcu. Lepidlo nanášame rovnomerne vhodnou zubovou stierkou (min. 12mm obojstranne) na podklad a zároveň kontaktnú vrstvu lepidla aj na spodnú stranu parapetu tak, aby bola pokrytá čo najväčšia plocha lepeného parapetu (>95% plochy parapetu). Pripravený parapet zasunieme do drážky pod rámom okna a pritlačíme na podklad. Miernym pohybom parapetu od okna a späť vytlačíte prebytočný vzduch z naneseného lepidla pre lepšiu prídržnosť. Medzi okenným rámom a parapetom vytvoríme 1-2mm dilatáciu. Následne vodováhou prekontrolujeme sklon a prípadne miernym tlakom dorovnáme. Počas doby zretia stavebných montážnych lepidiel parapet chrániče pred priamym slnečným žiarením tak, aby bola zabezpečená stála teplota okolia. Počas tejto dôb nepoužívať klimatizáciu.

DOKONČENIE MONTÁŽE
Na utesnenie škáry medzi oknom a parapetom odporúčame použiť sanitárny silikón vo farbe parapetu pomocou montážnej pištole a vyhladzovacej stierky. Následne dokončíme vysprávky pod parapetom. Na záver, po vytvrdnutí silikónu, nanesieme rovnakým postupom akrylový tmel na škáru medzi parapetom a murivom.

Obr.: Prierez parapetu kolekcie SIMPLICITYline.
PORTFOLIO

obchodní partneri.

Firmy, kde je možné vidieť/objednať naše parapety.

Kontaktný formulár

architekti/dizajnéri.

firmy.

Jedinečný spôsob bývania,
ktorý budete milovať roky.

© 2022- ATELIER100
✿ For the moments & details ✿

+421903965525
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

kolekcie parapiet


© 2022- ATELIER100
✿ For the moments & details ✿